Aktualności
Rozgrzewka (270)
Motoryka (715)
Technika (1263)
Taktyka (630)
Gry (417)
Coerver Coaching (14)
Testy sprawności (5)
Trening na hali (108)
Futsal (18)
System 1-4-4-2 (75)
System 1-4-2-3-1 (62)
System 1-4-1-4-1 (10)
System 1-4-3-2-1 (2)
System 1-4-3-3 (47)
Trening indywidualny (52)
Jednostka treningowa (108)
Ustawienie 1-3-5-2 (3)
Darmowe ćwiczenia
Teoria
Treningi
Prezentacje
video
Ośrodki

Szkolenia
Turnieje
Ośrodki

Rejestracja
Regulamin
Cennik
Kontakt

Zeszyty ćwiczeń
zeszyt 1
 
gg: 35775768
skype: sport_coach
SportSessionPlanner
Sukcesywne zmiany... 2018-03-02
Kończy się ciężki czas zimowego okresu przygotowawczego… Ekstraklasa gra, Nice I Liga powoli rusza, a pozostałe zespoły wykazują gotowość w blokach startowych. Dlatego też stopniowo będziemy zmieniać charakter prezentowanych ćwiczeń i na pewno więcej czasu poświęcimy na trening dzieci i młodzieży. Dzisiaj do naszej bazy dorzucam kolejny, ostatni wariant ćwiczenia zatytułowanego Wymiana w pionie z wyjściem na pozycję – ćw. 3
 
Dziadek z otwarciem... 2018-03-01
Zapytam Was trochę przekornie: „Co ma wspólnego Dziadek z otwarciem gry?”… Wbrew pozorom bardzo wiele, o czym może świadczyć przykład dzisiejszego ćwiczenia zatytułowanego Dziadek z otwarciem gry Zgodnie z jego założeniem nauczamy w nim nie tylko umiejętność otwarcia gry, ale także budowania ataku pod presją przeciwnika.
 
Kolejne "dwójki"... 2018-02-28
Co jakiś czas pojawiają się „dwójki” czyli prezentacja dwóch ćwiczeń dziennie. Po wczorajszej dwójce dzisiaj następuje powtórka z rozrywki. Tym razem przygotowałem coś dla trenerów Młodzików. Pierwsza z dzisiejszych prezentacji to gra 2 x 2 z odbudowaniem ustawienia, natomiast druga to kolejny wariant ćwiczenia Podania ze zmianą pozycji w trójkach – wariant 3 doskonalącego umiejętność budowania ataku w wymianie podań opartej na współpracy trójkowej.
 
Trochę wspomnień... 2018-02-27
Dzisiejsze ćwiczenie to sentymentalny już powrót do niedawno odbytego stażu trenerskiego w Hercie Berlin. Ponad dwa tygodnie temu zaprezentowałem pierwszy wariant ćwiczenia, które w treningu zespołu U15 zastosował trener Tobias Jung. Dzisiaj pojawia się jego rozwinięcie zatytułowane Obieg zewnętrzny w wymianie podań – wariant 2 Jako drugie dorzucam dzisiaj ćwiczenie wykonywane w formie rywalizacji dwójkowej, kształtujące głównie szybkość zatytułowane Start ze zmianą kierunku po wywołaniu
 
Zapamiętane, sprawdzone... 2018-02-26
Nie ukrywam, że kiedy pierwszy raz zobaczyłem dzisiejsze ćwiczenie od razu je zapamiętałem. Trochę je przerobiłem pod swój zespół, sprawdziłem w praktyce i postanowiłem podzielić się z Wami. Z racji ilości zaprezentowanych ćwiczeń trochę się zastanawiałem nad jego tytułem; ostatecznie padło na Kompleks z szybką wymianą podań w kwadracie.
 
Podaniowa rozgrzewka... 2018-02-23
Kolejny tydzień prezentacji kończy ćwiczenie zatytułowane Wymiana podań w szóstkach z dwójką środkowych. Mając na uwadze jego przebieg bardziej powinno być zaprezentowane w poniedziałek… ponieważ z powodzeniem możemy je wykorzystać jako składową rozgrzewki opartej na szybkiej wymianie podań dwoma piłkami.
 
Romb ze zmianą pozycji... 2018-02-22
Prezentuję dzisiaj kolejne ćwiczenie z cyklu zatytułowanego Wyjście na pozycję z wymianą podań w rombie – ćw. 3. Dwa wcześniejsze warianty z powodzeniem można było wykorzystać do przeprowadzenia rozgrzewki. Z kolei dzisiejsze ukierunkowane głównie na szybkość operowania piłką ze zmianą pozycji stanowi dobry wstęp do części głównej treningu o charakterze taktycznym poświęconego doskonaleniu wariantów budowania ataku we współpracy trójkowej.
 
Praca w podaniach... 2018-02-21
Myślę, że prezentowane dzisiaj ćwiczenie zatytułowane Szybka wymiana podań z przyjęciem kierunkowym – wariant 1 to ciekawy przykład rozwiązania organizacyjnego ukierunkowanego na doskonalenie techniki, a głównie celności podań. Duża dynamika jego wykonania pozwala także na kształtowanie wytrzymałości tlenowej oraz orientacji przestrzennej i zdolności percepcji.
 
Gra z bocznymi sektorami 2018-02-20
Ostatnie prezentacje ćwiczeń to mix techniki i małych gier. Dzisiaj ponownie na „tapetę” biorę gry… Tym razem jest to gra zadaniowa zatytułowana 4 x 4 + 2N w trzech sektorach, w której dwaj zawodnicy neutralni wspierają atakujących w budowaniu ataku ze szczególnym uwzględnieniem bocznych sektorów boiska…
 
Pasy ze zmianą... 2018-02-19
Przed nami prezentacja kolejnego ćwiczenia, które miałem możliwość zaobserwować podczas pobytu na krótkim stażu szkoleniowym w Hercie Berlin. Wykonywał je zespół U23, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by wykonali go także zawodnicy zespołów młodszych kategorii wiekowych. Ćwiczenie oparte na kombinacji podań zatytułowałem Podania skośne i poprzeczne w układzie trójkowym
 
« wcześniejsze późniejsze »
Login:
Hasło:
 
Przypomnij hasło
Marek Dragosz
Coerver Coaching
footballacademy
sockerskills
Akademia Piłkarska Champions
euro-sportring
naszeligi.pl
Golbox
Księgarnia
Marek Dragosz
Czy jesteś zainteresowany prezentacją przykładowych jednostek treningowych do wykorzystania w trakcie okresu przygotowawczego:
tak, dwa razy w tygodniu
tak, trzy razy w tygodniu
tak, przykładowy mikrocykl tygodniowy
nie widzę takiej potrzeby
nie jestem zainteresowany
Jeśli chcesz otrzymywać newsletter podaj swój adres e-mail.
 
  Copyright: footballtrening.pl Designed by: 3-w